Použijte kód LETO10  a získejte 10% slevu na všechny produkty z kategorie LETNÍ NABÍDKA

Péče o stabilizované mechy

V souvislosti se stabilizovaným mechem jen těžko hovořit o péči nebo údržbě. Kromě samotného vytvoření obrazu a zamyšlení se nad jeho správným umístěním prakticky nevyžadují další Vaši pozornost - stačí se už jen kochat jeho krásou?

Výhody stabilizovaného mechu

Stabilizovaný mech podléhá speciálnímu procesu konzervace, díky kterému si zachovává svoji přírodní strukturu a jemnou plyšovou hebkost. Díky tomu zůstává dlouhodobě barevný, měkký a bezúdržbový.

 • Přináší pocit spojení s přírodou přímo ve Vašem interiéru as minimální péčí Vám bude dělat radost několik let, ba i desetiletí.
 • Nevyžaduje žádné zalévání, ani kropení vodou a protože neroste, není třeba jej ani stříhat nebo jiným způsobem udržovat.
 • Stěny ze stabilizovaného mechu jsou relativně lehké a na rozdíl od stěn z živých rostlin, které obsahují i zeminu a zadržují vodu, nevyžadují speciální instalaci nebo zesílení stěn.
 • Bojíte se, že se stane útočištěm pro hmyz? Jelikož mechové obrazy neobsahují žádnou vodu ani zeminu a mech se lepí na suchý podklad, neposkytuje hmyzu vhodné prostředí pro život.
 • V případě větších ploch- mechových stěn, výrazně zvyšuje protihlukové vlastnosti konstrukce.
 • Zlepšuje kvalitu ovzduší v místnosti a reguluje vlhkost.
 • Přispívá k psychické pohodě a zvyšuje produktivitu práce. Stále větší oblibě se těší právě v kancelářích nebo pracovnách.

 

Kam umístit můj mechový obraz

Aby Vaše mechové obrazy nebo dekorace vypadaly stále krásně po dobu několika let, je třeba dodržet pár základních pravidel při výběru vhodného místa. Není to nic složitého- tyto podmínky umíte Vašemu obrazu zajistit prakticky v každé běžné domácnosti:

 • V INTERIÉRU

Výrobky z mechů se nemohou umisťovat v exteriéru na přímém slunečním světle, protože by ztratily svou barevnou stálost a barvy by mohly vyblednout. V interiéru jsou vhodné bez problémů i do tmavších zákoutí nebo na jakoukoli plochu, která není vystavena přímému slunečnímu záření. Chcete-li docílit efektního nesvícení mechové stěny nebo obrazu, můžete například vhodně použít umělé osvětlení.

 • V DOSTATEČNĚ VLHKÉM PROSTŘEDÍ

Není vhodné umisťovat je ve velmi suchém prostředí. Aby si zachovaly svoji jemnou strukturu a svěží vzhled, vyžadují minimální úroveň vlhkosti vzduchu kolem 40 až 50%. Při dlouhodobějším působení suchého vzduchu mohou mechy jemně zatvrdnout, avšak jejich výhodou je, že při opětovném nárůstu vlhkosti na doporučenou úroveň se mechům navrátí jejich původní vlastnosti. U plochých a kopečkových mechů je však dobré vyvarovat se i velmi vlhkého prostředí (nad 70%). Ideální volbou pro velmi vlhké prostředí je lišejník.

 • V TEPLOTNĚ STÁLÉM PROSTŘEDÍ

Stabilizovaný mech umísťujte v dostatečné vzdálenosti od větracích nebo klimatizačních jednotek a krbů. Návaly horkého nebo studeného suchého vzduchu, případně jejich prudké střídání jej mohou zničit.

 • NE VE SPRŠE NEBO FONTÁNCE

Nedoporučuje se umisťovat jej ani na místech, kde hrozí přímý kontakt s vodou (blízko tekoucí vody, kohoutků, umyvadel, fontán atd.).

 

A jaká je vlastně ta péče o stabilizovaný mech? V podstatě skoro žádná? Stačí obraz jednou za čas jemně oprášit prachovkou.